Nasi specjaliści

W Vidok Clinic rodzice znajdą poradnię pediatryczną i stomatologa dziecięcego. Pediatra zajmuje się m.in. diagnozą w przypadkach doraźnych. Stomatolog dziecięcy zajmuje się natomiast przede wszystkim leczeniem zębów mlecznych.

Specjalistą pierwszego kontaktu dla osób dorosłych jest lekarz rodzinny bądź – w uzasadnionych przypadkach – internista. Zakres ich kompetencji pozwala na diagnozę wielu chorób. Stomatolog zajmuje się problemami w obrębie jamy ustnej dotyczących zębów i dziąseł. W Vidok Clinic wykonywane są m.in. zabiegi endodontyczne i protetyczne.

W razie potrzeby internista, lekarz rodzinny i pediatra kierują pacjentów na dalszą diagnostykę do innych specjalistów – np. endokrynologa, neurologa czy kardiologa.

Aparatura diagnostyczna w naszej przychodni

Vidok Clinic posiada własny punkt pobrań, gdzie można udać się zarówno ze skierowaniem od pediatry i internisty, jak i bez niego. Ponadto klinika posiada aparaturę medyczną umożliwiającą diagnozę specjalistom: kardiologowi, stomatologowi, neurologowi czy dermatologowi.

W gabinecie stomatologicznym znajduje się sprzęt optyczny. Stomatolog korzysta także z tomografu zębów. Kardiolog natomiast dysponuje zarówno tradycyjnym aparatem EKG, jak i przenośnym Holterem.

Pacjenci, którzy szukają diagnozy problemów z narządami wewnętrznymi, w pierwszej kolejności mogą szukać pomocy u internisty. Ten specjalista, w przeciwieństwie do lekarza rodzinnego i pediatry, nie przyjmuje dzieci i młodzieży. Internista, podobnie jak kardiolog, ma kompetencje do diagnozy chorób serca, ale zajmuje się także innymi układami.

Poniżej znajdziesz listę poradni, które działają w naszej przychodni Vidok Clinic: