Specjalista chorób wewnętrznych

Lekarz rodzinny prywatnie kalisz

lek. med. Ewelina Łożyńska

lek. Ewelina Łożyńska – specjalista chorób wewnętrznych zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób u osób dorosłych.

Jakie schorzenia leczone są przez internistę?

Specjalista chorób wewnętrznych zajmuje się patologiami w obrębie:

  • układu krwionośnego, np. nadciśnieniem tętniczym, arytmią, schorzeniami serca,
  • układu endokrynologicznego, wśród nich nadczynnością i niedoczynnością tarczycy,
  • układu moczowego, takimi jak kamica i kolka nerkowa, infekcje pęcherza moczowego,
  • układu pokarmowego, m.in. zespołem jelita wrażliwego, wrzodami żołądka i dwunastnicy, refluksem,
  • układu immunologicznego, w tym problemami z odpornością, nawracającymi infekcjami, a także schorzeniami autoimmunologicznymi jak łuszczyca, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, atopowe zapalenie skóry.

Z uwagi na możliwość leczenia tak wielu schorzeń, lekarz internista posiada kompetencje do diagnozy licznych przypadków.

Gdy choroba dopadła Cię w najmniej oczekiwanym momencie…

Zapraszamy do naszej prywatnej poradni chorób wewnętrznych.

 

 

Internista a lekarz rodzinny – co różni tych specjalistów?

Ze względu na szeroki zakres podobieństw oba pojęcia bywają używane zamiennie. Lekarz rodzinny oraz internista to jednak dwie różne specjalizacje. Pierwszy z nich zajmuje się przede wszystkim ogólną koordynacją opieki zdrowotnej i leczenia chorób, przeprowadzając konsultacje i diagnostykę. Ze względu na rozległą wiedzę dotyczącą organizmu człowieka może zajmować się nie tylko dorosłymi, lecz także dziećmi oraz osobami w podeszłym wieku, które potrzebują opieki geriatrycznej.

Definicją interny jest z kolei diagnostyka, profilaktyka i leczenie chorób narządów wewnętrznych. Ten zakres jest wciąż bardzo szeroki, ponieważ może obejmować szereg przypadłości z różnych dziedzin – jak na przykład laryngologia, endokrynologia, pulmonologia czy kardiologia. W przeciwieństwie do lekarza rodzinnego pacjentami internisty są wyłącznie dorośli. Głównym założeniem tej specjalizacji jest podejście całościowe — czyli ocena stanu zdrowia organizmu jako całości i badanie nie tylko schorzeń poszczególnych narządów i organów, lecz także ich wzajemnego oddziaływania na siebie.

Internista jako lekarz POZ

Wskazane powyżej różnice nie przekreślają jednak możliwości wyboru internisty jako lekarza pierwszego kontaktu. Ze względu na interdyscyplinarny charakter tej specjalizacji mogą leczyć wiele chorób, które często występują w społeczeństwie — również tych o długofalowym charakterze. Podobnie jak lekarze rodzinny, interniści dysponują wiedzą oraz uprawnieniami umożliwiającymi wystawianie recept oraz skierowań do innych specjalistów. Mogą także przeprowadzać lub zlecać wszystkie badania, za które odpowiadają lekarze pierwszego kontaktu.

W przychodni Vidok Clinic możesz umówić wizytę u internisty prywatnie w Kaliszu. Nasza placówka umożliwia rejestrację telefoniczną oraz internetową. Dysponujemy również punktem pobrań oraz sprzętem potrzebnym do diagnostyki pierwszego kontaktu, jak na przykład USG, EKG (łącznie z holterami i badaniami echa serca) oraz RTG.Lekarz rodzinny prywatnie przyjmuje w kaliszu. Zapraszamy do lekarza chorób wewnętrzych pacjentów z miejscowości Kalisz, Nowe Skalmierzyce, Ostrów Wielkopolski, Jarocin, Koło, Turek, pleszew, gołuchów, opatówek, koźminek, brzeziny. lekarz internista prywatnie vidok clinic