Stomatologia dziecięca

W ramach Stomatologii dziecięcej oferujemy profilaktykę i leczenie zębów u najmłodszych. Skupia się głównie na wyrabianiu prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej, ale także na diagnozie i leczeniu zmian próchnicowych i innych chorób zębów mlecznych u dzieci. Jej celem jest wczesne wykrycie schorzeń, które w przyszłości mogłyby zaważyć na funkcjonalności i estetyce uzębienia dorosłego człowieka. Jest też ważna z punktu widzenia kształtowania pozytywnego nastawienia dzieci do wizyt w gabinetach stomatologicznych.

W ramach stomatologii dziecięcej w Vidok Clinic zajmujemy się:

  • profilaktyką i leczeniem próchnicy,
  • diagnozowaniem wad zgryzu,
  • leczeniem mleczaków i niedojrzałych zębów stałych,
  • usuwaniem zębów mlecznych,
  • lakierowaniem, lakowaniem i fluoryzacją zębów.
  • oceną prawidłowości ząbkowania i diagnozą zaburzeń w tym zakresie,
  • edukacją najmłodszych w zakresie prawidłowego dbania o zęby,

Dlaczego już od najmłodszych lat należy zabierać dziecko do dentysty?

Twierdzenie, że mleczne zęby u dzieci nie wymagają leczenia to mit. Leczenie zębów mlecznych jest równie ważne co zębów stałych. Dzięki temu zyskasz pewność, że zęby u malucha wyrzynają się prawidłowo, a Twoje dziecko nie ma wady zgryzu, która mogłaby w przyszłości odpowiadać za wadę wymowy. Oprócz tego szybko wyrobisz u pociechy nawyki prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. W ten sposób zapobiegniesz powstawaniu zmian próchnicowych lub ograniczysz ich rozwój.

Wczesne wizyty w poradniach dentystycznych odgrywają również kluczową rolę w budowaniu pozytywnych relacji między dzieckiem a stomatologiem. W ten sposób przełamiesz dziecięcy strach przed leczeniem i oswoisz go z gabinetem. Dzięki temu dorosły już człowiek nie będzie przejawiał lęku przed spotkaniem z dentystą.