Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową zębów oraz uzupełnianiem braków zębowych. Obejmuje zabiegi, których celem jest odbudowa zarówno pojedynczych zębów, jak i całego uzębienia. Leczenie protetyczne przede wszystkim poprawia wygląd zębów, ale także wpływa na ogólny stan zdrowia Pacjenta.

Dlaczego nie należy bagatelizować braków w uzębieniu?

Utrata uzębienia to nie tylko kwestia estetyki, ale i również zdrowia i komfortu. Braki zębowe mogą prowadzić do zaburzeń zgryzowych a nawet do dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Te nieprawidłowości mogą z kolei upośledzać mówienie oraz utrudniać przeżuwanie, czego konsekwencją mogą być zaburzenia trawienne. Ponadto, nawet pojedyncze braki zębów mogą przyczyniać się do nieodwracalnych zmian w układzie uzębienia, prowadząc do pochyleń, przemieszczeń i wysunięć zębów sąsiednich. Braki w uzębieniu mogą też zniekształcać rysy twarzy, co w połączeniu z niekompletnym uzębieniem niekorzystnie wpływa na wygląd oraz obniża samoocenę Pacjentów.

Chcesz zapobiec takim problemom? Sprawdź, co w ramach protetyki stomatologicznej oferuje nasze centrum medyczne Vidok Clinic.

Czym zajmujemy się w ramach leczenia protetycznego w Vidok Clinic?

W ramach leczenia protetycznego w Vidok Clinic zajmujemy się wykonywaniem różnego rodzaju uzupełnień stomatologicznych. W naszej poradni stomatologicznej w Kaliszu indywidualnie i zgodnie z oczekiwaniami oraz możliwościami Pacjentów dobieramy rodzaj uzupełnień spośród:

  • licówek ceramicznych,
  • koron na podbudowie cyrkonu
  • inlay i onlay
  • mostów,
  • protez (częściowych i całkowitych, ruchomych i szkieletowych),
  • implantów.