Chirurgia Stomatologiczna

IMPLANTY ZĘBÓW w CENTRUM MEDYCZNYM VIDOK CLINIC w Kaliszu

Implant to tytanowy element wprowadzany pod dziąsło do kości. Na implantach wykonywane są korony, mosty lub podparcie dla protez. Mogą być wykonywane u osób w wieku od 16 roku życia bez górnej granicy wiekowej.

W jakich przypadkach są wykonywane ? Aby uzupełnić brakujący ząb, grupę zębów lub cały łuk.

 

CZY WIESZ, ŻE:

  • standardowy implant ma długość 8-10mm
  • implanty są stosowane z powodzeniem na całym świecie od wielu lat w celu odtwarzania uśmiechu
  • tytan z którego są wykonane implanty jest materiałem biokompatybilnym i obojętnym wobec organizmu, a zdarza się nawet że kość narasta na implant.

ZALETY STOSOWANIA IMPLANTÓW:

  • Odtwarzają 100% siły żucia
  • Za ich pomocą można odtworzyć brak jednego lub wielu zębów bez konieczności szlifowania pozostałych
  • Umożliwiają zastosowanie różnych uzupełnień protetycznych w celu zapewnienia komfortowego gryzienia i odpowiedniego wyglądu.

Implanty zębów są najbardziej trwałym rozwiązaniem stosowanym w stomatologii? Implantologia jest najszybciej rozwijającą się dziedziną stomatologii. Integracja implantu z kością nie jest problemem – dopracowane i doświadczone firmy produkujące implanty gwarantują ją w 99%. Na świecie wszczepianie implantów jest niezwykle popularne a są nawet kraje w których odchodzi się od leczenia endodontycznego (kanałowego) i w razie problemów z zębem zastępuje się go implantem.

 

KONSEKWENCJE UTRATY ZĘBÓW

  • Zanik tkanek (dziąseł i kości )
  • Przemieszczanie, przechylanie, zwiększanie się ruchomości i stopniowa utrata sąsiednich zębów
  • Utworzenie się szpar międzyzębowych
  • Przeciążenia zgryzowe, starcie, złamania

 

Czasem brakuje odpowiedniej objętości kości aby wykonać implant. Jest to spowodowane zanikiem kości po usunięciu. W takim przypadku można wykonać regenerację tkanki kostnej aby przywrócić odpowiednią jej objętość. Ponieważ nie zawsze jest to możliwe konieczna jest konsultacja. Nie zwlekaj z leczeniem zbyt długo zanim będzie za późno.

Zabieg podniesienia zatoki szczękowej ( tzw. Sinuslift) można wykonać z dostępu bocznego lub przez wyrostek ( w miejscu wprowadzenia implantu). W okolicy bocznej szczęki często brakuje odpowiedniej ilości kości aby wykonać uzupełnienie protetyczne na implantach. Powodem jest nadmierne upowietrznianie się zatok szczękowych po utracie zębów oraz utrata tkanek ( dziąseł i kości ) na szerokość i wysokość. Po wprowadzeniu biomateriału pod zatokę szczękową konieczny jest czas aby organizm wytworzył w tym miejscu nową kość. Trwa to od 6 do 10 miesięcy w zależności od objętości.

Operacyjne usunięcie zęba zatrzymanego jest wykonywane z cięcia dziąsła i od polega na zniesieniu kości w której pogrążony jest ząb mądrości. Usunięcie takiego zęba często wymaga podzielenia zęba na kilka części a następnie zaszycia rany. Po zabiegu wymagany jest wypoczynek, ograniczenie aktywności fizycznej  i stosowanie się do zaleceń pozabiegowych.