Logopeda

Logopeda w Centrum Medycznym Vidok Clinic w Kalisz u

mgr Olimpia Hadrych – logopeda, neurologopeda, terapeuta karmienia, specjalista żywienia okołoporodowego, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju

Trudna praca, pełne zaangażowanie oraz chęć niesienia holistycznej, kompleksowej pomocy rodzinom, kobietom i dzieciom, noworodkom i niemowlętom z różnymi trudnościami spowodowały ukończenia kilku kierunków studiów oraz wiele kursów.

Nieustannie podejmuje nowe wyzwania, szkoli się u najlepszych specjalistów by przekazać swoim podopiecznym najwyższej jakości usługi.

mgr Olimpia Hadrych zajmuje się :
– niemowlętami i noworodkami z trudnościami pokarmowymi, neurologopedycznymi,
– kompleksowe wsparcie dla dzieci od urodzenia do 3 roku życia,
– trudności ze spaniem, z zasypianiem, częste pobudki nocne,
– diagnostyka niewyraźnego mówienia u dzieci i dorosłych,
– układaniem indywidualnego planu ćwiczeń wymowy,
– poradnictwem rodzinnym.

Kiedy warto zgłosić się na konsultacje do neurologopedy-terapeuty karmienia?
– kiedy Twoje maleństwo ma zaburzony odruch ssania, ma kłopoty z uchwyceniem brodawki piersi, wypluwa smoczek, ma kłopoty z uchwyceniem smoczka w butelce
– ma trudności z przyjmowaniem pokarmu z łyżeczki, piciu, gryzieniu, żuciu i połykania
– ma trudności z rozszerzeniem diety, niechętnie spożywa inne i nowe produkty
– krztusi się, ma nadmierny odruch wymiotny podczas karmienia, nadmiernie się ślini
– ma wybiórczość pokarmową, neofobie żywieniową, AFRID (zaburzenia odżywiania)
– było karmione sondą, PEG, było pod respiratorem
– wymaga wsparcia karmienia ze względu na przedwczesny poród, bądź inne komplikacje okołoporodowe
– dziecko ma problem w oddychaniu, spokojnym śnie, często wybudza się w nocy,
– ma nieprawidłowe napięcie mięśniowe bądź podejrzewasz, że coś się dzieje,
– pojawiają się trudności w siadaniu, raczkowaniu, chodzeniu.

Kim jest Terapeuta karmienia?

Terapeuta karmienia wspiera dzieci w procesie jedzenia. Do dzieci podchodzi kompleksowo i holistycznie. Łączy ze sobą wiedze z zakresu dietetyki pediatrycznej, logopedycznej, pedagogicznej, okazuje wsparcie rodzicom w trudnościach.


Jak przygotować się do pierwszej wizyty z Twoim maluszkiem ?

Podczas pierwszej wizyty warto mieć przy sobie wypisy ze szpitala (zarówno mamy i naszego maluszka) oraz całą dokumentacje medyczną gdyż może zawierać niezbędne informacje dla prawidłowego procesu diagnostycznego.

Podczas konsultacji będą omawiane kwestie ciąży i porodu, masy ciała dziecka, sposób karmienia, przybierania na wadze, choroby przewlekłe w rodzinie, przyjmowane leki przez dziecko oraz podczas ciąży, jak przebiegał rozwój motoryczny, kiedy zaczęło wstawać, siadać, chodzić.

Zajęcia logopedyczne

Wyraźna mowa jest ważna nie tylko dla dzieci podczas nauki języka, ale również dla dorosłych. Prawidłowa artykulacja głosek warunkuje nie tylko wyraźne mówienie i to że nas lepiej słychać ale sprawia że jesteśmy lepiej postrzegani przez otoczenie. Przyczyn nieprawidłowej wymowy może być wiele: nieprawidłowy przyczep wędzidełka języka, wargi dolnej, górnej, nieprawidłowe układanie języka, przetrwały odruch ssania typu dziecięcego. Ważne, że im wcześniej rodzice zgłoszą się do logopedy tym szybciej problem może zostać naprawiony.

Nauka wyraźnego mówienia dla dorosłych ma szczególne znaczenie, dla osób które pracują głosem. Sprawia nie tylko że jesteśmy bardziej słuchani, ale że przyjemniej się nas słucha i poprawia się odbiór naszej osoby. Prawidłowa i wyraźna wymowa zwiększa zatem zainteresowanie tym o czym mówimy.

Dla kogo wyraźna mowa może być ważna? Wśród osób zainteresowanych wyraźnym mówieniem mogą być nauczyciele, pracodawcy, dyrektorzy, handlowcy, sprzedawcy, recepcjoniści, hotelarstwo, kelnerzy, osoby przemawiające publicznie, radiowcy itp.

Nauką wyraźnego mówienia w naszym Centrum Medycznym Vidok Clinic  zajmuje się logopeda Olimpia Hadrych .

Zapraszamy do zapisywania się na wizyty. Spotkasz się z empatią i zrozumieniem, ale także z holistycznym podejściem .

Oprócz tematów typowo logopedycznych możesz poruszać na wizycie tematy z zakresu: wychowania dziecka, psychotraumatologii – czyli problemów emocjonalnych po stracie osoby bliskiej i depresji po porodowej.

 

Kiedy zgłosić się na konsultacje logopedyczną ?

– chęć diagnozowania niewyraźnej mowy u dzieci i dorosłych

– chęć poprawy wizerunku poprzez poprawę wymowy

Pierwsza wizyta dla większych dzieci i dorosłych

Prawidłowa wymowa głosek jest szczególnie ważna przy wchodzeniu w dorosłość. Od lepszego postrzegania przez otoczenie do znalezienia lepszej pracy, a wreszcie dla osób które głosem pracują na co dzień. między innymi te i inne zainteresowane osoby zapraszamy na ćwiczenia doskonalące wymowę.