Implanty zębów

Implanty zębowe w Centrum Medycznym Vidok Clinic w Kalisz u

Implanty zębów Kalisz

Implant zęba, to rekomendowane rozwiązanie stosowane w Centrum Medycznym Vidok Clinic w Kalisz u. Implant to element tytanowy stosowany powszechnie do uzupełniania brakujących zębów. Ta uznana na całym świecie metoda pozwala odtworzyć koronę brakującego zęba tak by nie odróżniała się od sąsiadujących zębów. Utrata nawet jednego zęba, nie tylko wpływa niekorzystnie na wygląd jak również poprzez brak podparcia zębów sąsiednich prowadzi do ich przesuwania. Dodatkowo długotrwały brak uzębienia rozpoczyna proces zaniku kości i dziąsła, a to skutkuje zmianami w wyglądzie twarzy i przeciążeniem pozostałych zębów. Aby zapobiec tym przykrym konsekwencjom w miejsce ubytku wprowadza się implant a następnie mocuje się do niego koronę, która wiernie odzwierciedla utracony ząb, zarówno pod względem wyglądu jaki i funkcji. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko cieszyć się estetycznym uśmiechem, ale także zdecydowanie poprawia jakość życia pacjenta.  Implanty dentystyczne to obecnie najbardziej długowieczne rozwiązanie protetyczne służące do odtworzenia uśmiechu i przywrócenia funkcji gryzienia. W Vidok Clinic w Kaliszu dbamy o naturalnie piękny uśmiech.

 

 

DLACZEGO WARTO stosować implanty zębów?

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Konsekwencje utraty jednego lub więcej zębów

WIĘCEJ

Korzyści z zastosowania implantów

WIĘCEJ

Dlaczego implant się opłaca?

WIĘCEJ

Dlaczego pacjenci wybierają naszą klinikę?

WIĘCEJ

Implanty zębów Kalisz

Możliwości zastosowania implantów w celu uzupełnienia brakującego zęba – brakujących zębów w Vidok Clinic Kalisz

 

Czy wiesz że standardowy implant zęba ma tylko 8-10 mm długości?  Ten tytanowy niewielki element pozwala odtworzyć brakujący ząb ! Warto dodać że korzeń własnego zęba jest dłuższy i to czasem nawet dwukrotnie.

Implant swą budową naśladuje naturalny ząb, który składa się z korzenia umiejscowionego pod dziąsłem w kości wyrostka zębodołowego oraz korony, czyli części znajdującej się powyżej dziąsła. Po usunięciu korzeń zęba zostaje zastąpiony implantem w postaci niewielkiego elementu tytanowego który w większości jest mniejszy niż ząb naturalny. Do implantu za pomocą łącznika mocuje koronę, a ta natomiast kształtem i barwą doskonale imituje naturalny ząb. Implanty zębowe przywracają 100% siły żucia, zatem nie będzie już strachu o połykanie nierozdrobnionego pokarmu (stan ogólny układu pokarmowego) jak ma to miejsce przy korzystaniu z protez zębowych częściowych lub całkowitych.

Implanty zębowe są biokompatybilne z ludzkim organizmem. Oznacza to, że wskaźnik powodzenia leczenia za pomocą implantów zębów wynosi ok. 98%.

DODATKOWE INFORMACJE

CIEKAWOSTKI

Standardowy implant ma tylko 8-10mm długości

Zabieg wykonania implantu jest bezbolesny!

Implant zęba to najlepszy sposób na uzupełnienie zęba

Do roku od usunięcia zęba zanika do 50-70 objętości tkanek dziąsła i kości.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ

JAK PRZEBIEGA ZABIEG?

ETAPY POSTĘPOWANIA ZABIEGU IMPLANTOLOGICZNEGO

1

ETAP

Diagnoza – konsultacja

Jesteś dla nas ważny dlatego Twój przypadek należy przeanalizować na miejscu w gabinecie. Każdy przypadek jest inny dlatego wymaga oceny indywidualniej aby znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Wykonamy niezbędną diagnostykę. Planujemy leczenie.

2

ETAP

Zabieg

Zabieg jest przeprowadzony bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym tak aby nie obciążać zbędnie organizmu a jednocześnie zapewnić komfort. Często zabieg wszczepienia implantu jest bardziej komfortowy od innych procedur stomatologicznych.

3

ETAP

Wizyta kontolna po zabiegu

Po ok 7-10 dniach usuwane są szwy. W zależności od stopnia skomplikowania zabiegu i regeneracji ubytków kostnych lekarz zadecyduje o okresie wymaganym do całkowitego ,,wygojenia” czyli jak długo trzeba czekać aby bezpiecznie przejść do kolejnego etapu.

4

ETAP

Odbudowa

Etap ten wymaga pobrania wycisków i przygotowania modelu. Następnie praca jest przymierzana i indywidualizowana przed ostatecznym oddaniem. Każda praca jest inna i wykonywana indywidualnie.

WSKAZANIA
DO IMPLANTU

ZOBACZ

PRZECIWWSKAZANIA
DO IMPLANTU

ZOBACZ

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ
DO ZABIEGU

ZOBACZ

FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Kiedy zaleca się wszczepienie implantu?

Decyzję o wszczepieniu implantu podejmuje stomatolog po wcześniejszej indywidualnej ocenie uzębienia każdego pacjenta. Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu wymienia się m.in. brak pojedynczego zęba lub kilku zębów, częściowe lub całkowite bezzębie, ubytek zęba lub jego utratę w wyniku urazu.

Czy istnieją przeciwwskazania do wszczepienia implantu?

Tak, istnieją dwa typy przeciwwskazań do implantacji stomatologicznej: ogólne i miejscowe. Do przeciwwskazań ogólnych zalicza się ciążę, choroby autoimmunologiczne, AIDS, aktywną padaczkę, choroby nowotworowe, nieleczoną cukrzycę, aktywną osteoporozę, nieuregulowaną nadczynność tarczycy, nieuregulowane nadciśnienie i choroby serca.

Przeciwwskazania miejscowe obejmują natomiast stany zapalne jamy ustnej, brak kości w miejscu planowanej implantacji oraz niedostateczną higienę jamy ustnej.

Jaką długość ma standardowy implant?

Standardowy implant ma tylko 8-10 mm długości. Ten niewielki tytanowy element zastępuje naturalny korzeń zęba i jest niewidoczny w jamie ustnej Pacjenta. Za pomocą łącznika mocuje się do niego koronę, która stanowi imitację naturalnego zęba.

Czy zabieg wszczepienia implantu jest bolesny?

Wszczepienie implantu jest całkowicie bezbolesne. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przez co Pacjent nie odczuwa dyskomfortu podczas odbudowy zęba. Dla wielu Pacjentów implantacja jest mniej uciążliwa niż inne zabiegi stomatologiczne.

Czy implant to trwałe rozwiązanie?

Implantacja to trwała metoda odbudowy ubytków, która pozwala cieszyć się pełnym i estetycznym uzębieniem przez lata. Warto pamiętać, że na przetrwanie implantów wpływ wiele różnych czynników. Kluczowym czynnikiem jest prawidłowa higiena jamy ustnej i brak palenia tytoniu.

Ile trwa rekonwalescencja po wszczepieniu implantu?

Sam zabieg wszczepienia implantu trwa stosunkowo krótko, jednak proces pełnej integracji implantu z kością wymaga czasu. Rana po rozcięciu dziąsła goi się zwykle po upływie kilku dni, natomiast trwałe połączenie implantu z kością może trwać od trzech do sześciu miesięcy.

Czy po implantacji stomatologicznej można jeść?

Po wszczepieniu implantu nie można jeść ani pić przez przynajmniej 2 godziny. Z tego powodu warto spożyć lekki posiłek przed wizytą w gabinecie.

Czy zabiegi z zakresu implantacji stomatologicznej można wykonywać u dzieci?

Zabiegów z zakresu implantacji stomatologicznej nie wykonuje się u dzieci poniżej 16 roku życia. Wszczepienie implantów jest w tym czasie przeciwwskazane ze względu na niezakończony wzrost kostny.

ULTRADŹWIĘKOWE CIĘCIE

PIEZOSURGERY ( PIEZO)

PIEZOSURGERY (PIEZO) – to urządzenie stosowane w piezoelektryczne urządzenie wykorzystywane do cięcia kości w chirurgii szczękowo-twarzowej i stomatologicznej, implantologii i periodontologii. Cięcie za pomocą tej nowoczesnej technologii choć wolniejsze charakteryzuje się wyjątkową precyzją i bezpieczeństwem. PIEZO (jak często bywa żargonowym językiem nazywane urządzenie do piezochirurgi) umożliwia delikatne cięcie tkanek twardych bez niszczenia otaczających tkanek miękkich. Wyżej wymienione urządzenie świetnie sprawdza się w zabiegach rozszczepiania wyrostka zębodołowego, podnoszenia dna zatoki szczękowej, usuwaniu zatrzymanych zębów, podczas procedur augmentacyjnych przy wszczepianiu implantów. Dzięki precyzji tej techniki zabiegowej uzyskuje się doskonałe wyniki i oszczędza tkanki co poprawia proces gojenia. Dla pacjenta zastosowanie PIEZO oznacza większy komfort w trakcie samego zabiegu, mniejszy obrzęk, mniejszy ból pozabiegowy. W naszej klinice stomatologicznej posiadamy dwa takie urządzenia, które wykorzystujemy w wyżej wymienionych przypadkach.

Tomograf zębów Vidok Clinic Kalisz, Pantomogram, Panorama, Pracowania rentgenowska

Tomograf zębów

TOMOGRAF zębów w naszej klinice stomatologicznej w Kaliszu jest wykorzystywany do diagnostyki obszaru twarzoczaszki. Ocena warunków kostnych dokonywana jest na obrazie trójwymiarowym wykonywanym przez aparat rentgenowski CBCT. Tomograf zębów 3D w porównaniu do zdjęcia pantomograficznego (panorama) w naszej pracowni rentgenowskiej jest stosowany do wykonywania zdjęć trójwymiarowych do oceny szerokości i wysokości kości wyrostka zębodołowego szczęki i żuchwy. Nasz specjalista chirurg stomatologiczny dokonuje oceny warunków kostnych bezpośrednio podczas wizyty. Obrazowanie trójwymiarowe stało się standardową metodą oceny objętości kości podczas planowania leczenia implantologicznego.

Cyfrowy wycisk Vidok Clinic Kalisz

Skaner wewnątrzustny – cyfrowy wycisk kalisz

Cyfrowy wycisk jest standardem w przypadku wykonywania uzupełnień protetycznych takich jak korony na implantach, mosty, wax up. Czym jest ? Urządzenie wygląda jak specjalna kamera, która rejestruje i przekazuje obraz do komputera. Powstaje trójwymiarowy obraz, który następnie jest wykorzystywany do wykonania uzupełnienia protetycznego. Nie ma konieczności stosowania mas wyciskowych, których zastosowanie może być szczególnie kłopotliwe u osób z dużym odruchem wymiotnym. Dzięki precyzji cyfrowego wycisku nie trzeba powtarzać tak jak może się zdarzyć przy wykorzystywaniu tradycyjnych mas wyciskowych. Uzupełnienie protetyczne najpierw jest projektowane a następnie wysyłane do produkcji.