Chirurg ogólny Kalisz

Chirurg ogólny Kalisz

lek. med. Paweł Hynas – specjalista chirurg

Absolwent wydziału wojskowo-lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Na co dzień pracuje na stanowisku lekarza specjalisty chirurga w Wielkopolskich szpitalach w Kole i Słupcy (jeden z nielicznych szpitali w Polsce wykonujący onkologiczne operacje narządowe trzustki).

Zasiada jako przewodniczący w powiatowej komisji lekarskiej dla obronności RP na potrzeby Wojska Polskiego.

Wiedza oraz doświadczenie w zakresie medycyny oraz empatyczne podejście do pacjenta powodują, że Paweł Hynas jest cenionym  przez pacjentów specjalistą, ze względu na indywidualne i holistyczne podejście.

Nieustannie uaktualnia wiedzę o najnowsze światowe doniesienia naukowe, uczestnik polskich i światowych konferencji naukowych o tematyce chirurgicznej, oraz odbywa kursy doskonalące organizowane w warszawskich szpitalach.

Specjalizuje się w chirurgii przepuklin, żylaków kończyn dolnych, laparoskopowych operacjach pęcherzyka żółciowego i wyrostka robaczkowego oraz pełen zakres operacji z zakresu chirurgii ogólnej.

Wykonuje wszelkiego rodzaju zabiegi chirurgiczne z zakresu „małej chirurgii”, przeprowadzanych ambulatoryjnie takich jak:

 • usuwanie zmian skórnych, odcisków, modzeli, włókniaków, brodawek
 • usuwanie znamion barwnikowych, pieprzyków
 • usuwanie guzów powłok, tłuszczaków, kaszaków
 • leczenie wrastających paznokci, zmian zapalnych.

 

Przed wizytą

Pamiętaj o zabraniu ze sobą istotnej, dotychczasowej dokumentacji medycznej (kart wypisowych ze szpitali) oraz wyników badań. Przygotuj także listę wszystkich stosowanych aktualnie leków.

 

Kiedy się zgłosić ?

 • Zmiany skórne które nie są fizjologiczne wymagają każdorazowo badania histopatologicznego ! Pamiętajmy  czerniak nie zawsze jest koloru czarnego, występują inne jego odmiany także bezbarwnikowe.
 • Wrastające paznokcie – częsty problem u dzieci i seniorów. Szczególnie ważne jest dbanie o paznokcie u chorych na cukrzyce !
 • Znamiona barwnikowe – nawet takie które w czasie nie zmieniają się i występują od urodzenia należy kontrolować
 • Konsultacja przepuklin, żylaków kończyn dolnych, problemów z pęcherzykiem żółciowym

 

Dlaczego usuwanie zmian skórnych jest bardzo ważne ?

Profilaktyka nowotworów skóry

Nawet w dzisiejszych czasach w dobie dbania o własny wygląd zdarza się, że zmiany skórne są pozostawione bez diagnostyki. Ważne, żeby nie bagatelizować problemu zanim będzie zbyt późno.

Warto wiedzieć:

 • zmiana o charakterze czerniaka może być pozbawiona czarnego barwnika !
 • usuwanie zmian skórnych to nie tylko dbanie o wygląd estetyczny ciała ale przede wszystkim filar profilaktyki nowotworów skóry
 • każda zmiana skórna która wykazuje potencjał wzrostowy, zmienia się w czasie, jest drażniona, ma kształt nieregularny powinna być usuwana
 • poza usuwaniem zmian skórnych chirurg zajmuje się wycinaniem odcisków, leczeniem wrastających paznokci, pobieraniem wycinków ze zmian patologicznych do badania histopatologicznego.

Wskazania szczególne do usunięcia zmian skórnych

 • zmiany skórne podejrzane o charakter nowotworowy zwłaszcza takie które krwawią i swędzą
 • obecność znamion w miejscach narażonych na urazy, otarcia
 • zmiana wyglądu zmiany skórnej, kształt nieregularny z tendencją do powiększania się

Przebieg wizyty

Zmiany zakwalifikowane przez chirurga usuwa się w całości w znieczuleniu miejscowym. Pobrany materiał przekazuje się zwykle do badania histopatologicznego. Następnie zakładane są szwy które zwykle usuwa się po 7-14 dniach podczas wizyty kontrolnej. Czasem w celu poprawy gojenia rany chirurg zleca preparaty poprawiające gojenie i zmniejszenie powstałej blizny.

 

Zapraszamy na konsultację specjalisty chirurga, konsultację onkologiczną, usuwanie znamion, usuwanie nagniotków, usuwanie pieprzyków, kaszaków, włókniaków, brodawek, usuwanie paznokci, tłuszczaków, odcisków, usuwanie zmian skórnych pacjentów z miejscowości Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Pleszew, Konin, Turek, Sieradz, Oleśnica, Kępno, Ostrzeszów, Syców. Chirurg Centrum Medyczne Vidok Clinic ul Widok 75A.